J alarm Praha - Rady - Nedůvěra k alarmům
J-alarm     Praha     T: 602 316 029
autíčko neztratím se
dum   zpět na hlavní stránku
J-alarm Praha - Rady

Nedůvěra k alarmům


Často se setkáváme s tím, že zákazník vyžaduje nějaké zařízení, které by reagovalo na otevření dveří, zavazadlového prostoru, ... poplachem (klaksony, siréna, blinkry), či zprávou na pager, mobil a přitom v žádném případě nechtějí alarm. (V podstatě vlastně chtějí alarm, ale bez planých poplachů).
Autoalarmy o reputaci přicházely hlavně díky nekvalitním otřesovým čidlům, nebo pokud měl alarm otřesové čidlo moc citlivě nastavené.
V základním provedení autoalarm reaguje na otevření všech dveří (kufru, kapoty). Otřesové čidlo je jen doplněk a není ho nutné instalovat.
Pokud však zákazník otřesové čidlo požaduje, vždy se mu snažíme vysvětlit, že otřesové čidlo je potřeba nastavit na větší úder (reakce na rozbití oken, silný náraz, ...). Je tedy nepřípustné, aby se alarm rozhoukal při poryvech větru, poklepání na karoserii, či autoskla, nebo projetí vozidla okolo.


Podívejte se jaké hrůzy se dají ve vozech objevit
Aneb: Toto určitě nekupujte (nechtějte to ani zadarmo!)

V nedávné době se tento levný autoalarm ještě prodával. I díky tomuto "výtvoru" získala široká veřejnost určitou averzi k autoalarmům vůbec. Je to snaha o jednoduchý a ultralevný alarm bez jediné elektronické součástky!

levný autoalarm levný alarm

Popis: Jedná se vlastně o čistě mechanické otřesové čidlo. Jazýček z pružného materiálu se při otřesu či náklonu karoserie automobilu rozkýve a přerušovaně naráží na kontakt. Na jazýček máme připojený plus pól autobaterie, na kontakt klakson. Výsledkem je přerušované troubení klaksonu. Co tento levný autoalarm (pokud se takto vůbec toto zařízení dá nazvat) provádí při závanech větru netřeba vysvětlovat...

Závěr
Kvalitní alarm, poctivě namontovaný, klidně i s digitálním náklonovým čidlem bude neúnavně a nepřetržitě strážit naše auto, bez planých poplachů.

Pokud už budeme chtít otřesové čidlo (i vnitřní prostorová čidla), tak jedině moderní plně elektronická a s rozumným nastavením.
Bezdůvodně houkající auta nechť jsou minulostí.


dum   zpět na hlavní stránku             dum   nahoru             dum   Jweb.cz            
vin
J alarm Praha - Rady - Nedůvěra k alarmům