J alarm Praha - Info - Krádeže aut 2005
J-alarm     Praha     T: 602 316 029
autíčko neztratím se
dum   zpět na hlavní stránku
J-alarm Praha - Info

V Praze zmizí auto každou hodinu!


Aneb: Kolona aut, která zloději ukradnou, by končila až v Mnichově Hradišti - zdroj Blesk 02 2006

PRAHA - Děsivá čísla! Každou hodinu, noc nevyjímaje, si jeden pražský motorista zoufá, že mu z ulice ukradli auto. Za měsíc je tovíc než sedm stovek řidičů. Kdyby se kolona aut ukradených za celý rok dala do pohybu, končila by až v 74 kilometry vzdáleném Mnichově Hradišti! Vzniklá škoda dělá skoro dvě miliardy!

Jediný víkend a z padesáti motoristů se stávají pasažéři MHD! Mají šanci se ještě někdy se svým plechovým miláčkem setkat? Podle policejních statistik má sotva každý čtvrtý naději, že se mu vůz, často ve zbídačelém stavu, vrátí.

Můžeme něco udělat, abychom kupovali auta sobě a ne zlodějům? Podle kriminalisty Jana Šambergera zkušeným zlodějům stačí i zlomky vteřin, aby se do vozu dostali. "Každé viditelné zabezpečení je dobré. Buď zloděje odradí úplně, nebo mu alespoň ztíží práci" radí kriminalista. Rad policistů jak a kde bezpečně zaparkovat, je dost. Kvůli nedostatku parkovacích míst jsou ale těžko realizovatelné. Jak neparkovat na velkých sídlištních parkovištích a před hypermarkety, kde se krade nejvíc? Kde zastavit, když je volno jen na první pozici u chodníku, odkud falešná odtahovka snadno odtáhne i nepojízdný vůz?! ...

Krádeže za rok 2005

Statistika krádeží za rok 2005
Počet registrovaných aut800.000
Počet ukradených aut8.563
Počet vykradených aut22.803
Počet krádeží automobilových součástek2.357
Počet ukradených motorek258
Počet ukradených jízdních kol626


dum   zpět na hlavní stránku             dum   nahoru             dum   Jweb.cz            
vin
J alarm Praha - Info - Krádeže aut 2005